Održane radionice "Održiva zajednica"

Autor: Valerija Živković, 21. 3. 2023.

Naša škola sudjeluje u projektu Kreativna STEM revolucija čiji je nositelj Dječji kreativni centar DOKKICA iz Osijeka.

U sklopu projekta jučer su održane radionice za učenike od 5. do 8. razreda.

Radionica je osmišljena s ciljem da učenike na zanimljiv i edukativan način upozna s terminom održivosti, vrstama obnovljivih izvora energija, njihovoj važnosti za svakodnevni život te poduči kako oni kao pojedinci mogu doprinijeti stvaranju održive zajednice.

Studentice Odjela za matematiku Sveučilišta J. J. Strossmayera iz Osijeka vodile su radionicu. Učenici su radom u grupama upoznali princip rada obnovljivih izvora energije, odnosno hidroelektrana, solarnih panela, vjetroelektrana i bioplinskih postrojenja, a krajnji cilj koji su zajednički izradili bila je maketa održivoga grada. Vidjeli sui na primjeru pokusa malu vjetroelektranu i pogon automobila pomoću sunčeve energije.

Ovom su radionicom učenici napravili korak dalje u svom učenju održivosti, u usvajanju odgojno-obrazovnih očekivanja međupredmetne teme Održivi razvoj te se nadamo korak dalje u usvajanju pravih životnih navika.

U nastavku možete pogledati i fotografije s radionice.

« Svibanj 2024 »