Mjesec hrvatske knjige

Autor: Valerija Živković, 17. 11. 2022.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige koji se na nacionalnoj razini organizira još od 1995. godine, svake godine od 15. listopada do 15. studenog, knjižnice diljem zemlje organiziraju razne manifestacije kako bi istaknule iznimnu važnost knjige i čitanja. Tako je i naša školska knjižnica posljednjih mjesec dana intenzivnije radila na poticanju čitanja kroz razne radionice organizirane za naše najmlađe učenike, kako matične tako i područne škole.

Uz nezaobilazno učenje o važnoj ulozi knjižnice u procesu obrazovanja, naglasak je stavljen na zabavni dio učenja kroz kreativno izražavanje koji je djeci ujedno i najzanimljiviji. Od klasika hrvatske dječje književnosti poput Ježeve kućice, preko zabavne slikovnice Kako je zeko zavolio knjižnicu pa sve do Male škole bontona gospođice Mirice, naši su učenici imali prilike dobro se zabaviti i puno toga novog naučiti. Izrađivali su svoje knjige lijepog ponašanja, bojali šarene police sa knjigama, osmišljavali vlastite naslovnice slikovnica i izradili prekrasne poučne plakate svojim ručicama. Obilježeni su tako i Međunarodni dan školskih knjižnica (27. listopada) te Dan hrvatskih knjižnica (11.studenog) uz isticanje važnosti školske knjižnice kao mjesta slobodnog pristupa koje se želi sve više približiti učenicima.

Jelena Mandarić, knjižničarka

Fotografije s radionica možete pogledati klikom na link na fotogaleriju.

« Svibanj 2024 »