Obavijest o uvođenju posebne sigurnosne mjere pri ulazu u prostorije škole

Autor: Valerija Živković, 16. 11. 2021.

Od utorka, 16.11.2021. godine sve osobe koje dolaze u prostorije Osnovne škole Satnica Đakovačka po bilo kojoj osnovi obvezne su dokazati da su testirane na virus SARS-CoV-2, odnosno da su cijepljene ili preboljele bolest COVID-19, predočenjem EU digitalne COVID potvrde ili predočenjem drugog odgovarajućeg dokaza o cijepljenju, preboljenju odnosno testiranju.

Činjenica testiranja na virus SARS-CoV-2, odnosno cijepljenja ili preboljenja bolesti COVID-19, može se dokazivati predočenjem drugog odgovarajućeg dokaza, kako slijedi:

• da su preboljele bolest COVID-19 i dijagnoza im je postavljena na temelju brzog antigenskog testa unazad 12 mjeseci, dokazuju potvrdom liječnika primarne zdravstvene zaštite koju isti izdaje na temelju nalaza brzog antigenskog testa,
  • da su imale dijagnosticirane COVID bolesnike u obitelji i imale su s tim oboljelima kontakte, proglašavane su takozvanim vjerojatnim slučajem te im bolest nije dijagnosticirana            laboratorijskim testom, dokazuju potvrdom liječnika primarne zdravstvene zaštite o     preboljenju unutar 12 mjeseci, a na temelju medicinske dokumentacije,
  • da im je bolest COVID-19 dijagnosticirana PCR testom prije više od 6 mjeseci, a manje od 12    mjeseci, dokazuju potvrdom o preboljenju izdanom od liječnika primarne zdravstvene zaštite ili nalazom PCR testa ne starijim od 12 mjeseci i
  • da su preboljele bolest COVID-19, a bolest im je dijagnosticirana PCR-om, BAT-om ili su bili vjerojatni slučaj, a cijepljene su jednom dozom cjepiva unutar 8 mjeseci od preboljenja te    nije prošlo više od 12 mjeseci od primitka prve doze mogu dokazati potvrdom liječnika  primarne zdravstvene zaštite o preboljenju ili nalazom pozitivnog PCR testa i potvrdom o cijepljenju jednom dozom cjepiva protiv bolesti COVID-19 pri čemu je datum cijepljenja unutar 8 mjeseci od preboljenja, a nije prošlo više od 12 mjeseci od cijepljenja.

Osobe koje odbiju predočiti EU digitalnu COVID potvrdu ili drugi odgovarajući dokaz, ne mogu ulaziti i boraviti u službenim prostorijama Osnovne škole Satnica Đakovačka.

Tijekom boravka u službenim prostorijama svi su obvezni pridržavati se propisanih protuepidemijskih mjera, posebnih preporuka i uputa Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

« Svibanj 2024 »