PŠ Gašinci u eTwinning projektu: Dan jabuka 2021.

Autor: Valerija Živković, 25. 10. 2021.

Svake se godine 20. listopada obilježava Dan jabuka. Tom obilježavanju priključili su se i učenici razredne nastave naše PŠ Gašinci zajedno sa svojim učiteljicama Adrijanom Leko, Ivanom Dadić i Marijanom Raković.

Tijekom integriranog dana učenici su kroz niz aktivnosti upoznali važnost jabuke u prehrani, u književnim i popularnoznanstvenim tekstovima, te su proveli i kratko istraživanje. Na taj način su sudjelovali u međunarodnom eTwinning projektu Dan jabuka 2021.

Od mnogobrojnih aktivnosti izdvajamo: prepoznavanje i imenovanje različitih sorti jabuka koje najčešće susrećemo u svakodnevnom životu, čitanje priča i pjesama o jabukama, usmjereni razgovor Što jabuka može postati? u kojem su učenici iznosili svoja iskustva o upotrebi jabuka, izrada soka upotrebom sokovnika uz strogi nadzor učiteljice, priprema savijače s jabukama, rješavanje matematičkih zadataka, provođenje jednostavnog istraživanja i sudjelovanje u digitalnom kvizu znanja, a jabuka se izrađivala i na satu likovne kulture kao ritam i kao mozaik.  Najveće oduševljenje učenika izazvala je nastava TZK u kojoj su sudjelovali su u igranju elementarnih igara pod nazivom Kradljivci jabuka, Križić-kružić sa žutim i zelenim jabukama, Ples jabuka i Zagrizi jabuku bez pomoći ruku. Sve aktivnosti završene su pjevanjem himne projekta Dan jabuka (M.Grbec) te vrednovanjem projektnih aktivnosti upotrebom razrednog semafora. Učenici 1. razreda po prvi puta su sudjelovali u videokonferencijskoj nastavi u kojoj su svoja iskustva i doživljaje sudjelovanja u projektu podijelili s učenicima OŠ Blage Zadre, Vukovar i OŠ Nikola Tesla, Rijeka.

Ovakvim danima želimo potaknuti naše učenike na prihvaćanje projektne nastave kao oblika učenja u kojem potičemo njihovu radoznalost i učenje s razumijevanjem te povezujemo sve njihove vještine i vodimo ih sigurnim koracima prema primjeni naučenih znanja.

učiteljica Adrijana Leko

Fotografije aktivnosti Dana jabuka možete pogledati u fotogaleriji.