Info dan za inkluziju djece s teškoćama u razvoju

Autor: Valerija Živković, 26. 3. 2019.

U ponedjeljak, 25. ožujka, u OŠ Satnici Đakovačka održan je info-dan za inkluziju djece s teškoćama u razvoju. Bila je to prilika i za predstavljanje projekta "Učimo zajedno 4" kojim se osigurava pomoć pomoćnika u nastavi za učenike s teškoćama.

U okviru info dana za inkluziju djece s teškoćama u razvoju predstavljen je projekt Učimo zajedno 4: Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama. OŠ Satnica Đakovačka sudjeluje u projektu kao partner Osječko-baranjskoj županiji, a putem projekta osiguraliu smo pomoćnicu u nastavi za jednu učenicu naše škole.

Pedagoginja škole, Valerija Živković, koja je ujedno i projektna koordinatorica u našoj školi, predstavila je projekt učiteljima i roditeljima govoreći im o učenicima s teškoćama kao kategoriji učenika kojima treba posebna odgojno-obraovna podrška u našem obrazovnom sustavu, što im ovim projektom i omogućujemo. Prisutni su mogli čuti i o ostalim oblicima podrške učenicima s teškoćama, financijskoj strukturi projekta, njegovoj raširenosti u Osječko-baranjskoj županiji te rezultatima projekta na razini naše škole.

Zaključak rasprave koja se povela nakon predstavljanja projekta je da je i dalje potrebno omogućavati pomoćnike u nastavi učenicima s teškoćama jer su promjene u radu samih učenika kojima je dodijeljen pomoćnik, ali i cijeloga razreda nakon uvođenja pomoćnika u nastavi vidljive i pozitivne.

Osječko-baranjska županija osigurala je i malo osvježenje za sve sudionike info-dana.