Naša škola izabrana za eksperimentalno provođenje kurikularne reforme

Autor: Valerija Živković, 26. 3. 2018.

Na konferenciji za medije održanoj u petak, 23. ožujka, ministrica znanosti i obrazovanja prof.dr.sc. Blaženka Divjak, objavila je popis škola odabranih za eksperimentalno provođenje kurikularne reforme. Velika nam je čast što je među 46 izabranih osnovnih škola i naša škola.

Javni poziv za izvođenje eksperimentalnoga programa „Škola za život" bio je otvoren od 16. veljače do 15. ožujka ove godine, a na javni poziv prijavile su se 143 matične osnovne škole i 231 područna te 72 srednje škole. Najviše prijava stiglo je upravo iz Osječko-baranjske županije - prijavilo se 29 škola, među kojima 16 osnovnih škola i 13 srednjih škola.

Za našu školu, Vas kao roditelje i učenike, to znači da će se od iduće školske godine u našoj školi eksperimentalni program provoditi  u 1. i 5. razredu u svim nastavnim predmetima, a u 7. razredima iz biologije, kemije i fizike. Novi kurikulumi trebali bi učenicima donijeti promjene u radu, prije svega u smislu rasterećenja i reduciranja nastavnog sadržaja. Također, najavljeno je da će škole koje sudjeluju u eksperimentalnom programu biti opremljene digitalnim udžbenicima, tabletima za učenike, a najavljeno je i opremanje specijaliziranih učionica.

Prije samoga provođenja eksperimentalnog programa "Škola za život" naši učitelji proći će intenzivnu edukaciju kako bi što spremnije i kvalitetnije ušli u iduću školsku godinu.

Velik je posao pred nama, no radujemo se svemu što nas očekuje. Izuzetna nam je čast što, iako tek četvrtu godinu samostalni, imamo priliku sudjelovati u promjenama i postati dio nečega tako važnoga za nas i našu djecu.

Hvala Vam što ste nas podržali u našoj prijavi i što se skupa s nama radujete ovom, za nas velikom, uspjehu.

« Ožujak 2024 »