I ove godine "Čitamo mi, u obitelji svi"

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 20. 2. 2018.

Naša se Škola po drugi puta pridružila nacionalnom projektu prijateljstva s knjigom "Čitamo mi u obitelji svi". Učenici trećih razreda međusobno će svakog tjedna razmjenjivati ruksak u kome je sedam  zanimljvih naslova iz isto toliko različitih područja, među kojima su knjige namijenjene djeci, roditeljima, ali i jednima i drugima za zajedničko čitanje.

Voditeljica projekta "Čitamo mi u obitelji svi" školska je knjižničarka. Projektom se želi podsjetiti učenike kako školska knjižnica ne nudi samo obavezne lektire, već i obilje druge i drugačije literature za slobodno vrijeme i razonodu.

Roditelji trebaju svaki dan bar pola sata provesti u zajedničkom čitanju s djetetom koje ruksak donosi kući. Važno je da poslije čitanja svi porazgovaraju o pročitanome i u bilježnicu dojmova ponešto o tome zapišu. Žele li, trećaši mogu i nešto nacrtati, zalijepiti sliku ili napisati pjesmu.

Uz popularizaciju čitanja i razvijanje čitateljskih navika cijele obitelji, cilj je okupiti obitelj kako bi razmjenom dojmova o pročitanom roditelji svojim primjerom djeci pokazali koliko je čitanje poželjno i korisno. Pokrovitelj projekta za našu Školu je Županija osječko – baranjska koja je pomogla u opremanju ruksaka.

Ivana Vranaričić, knjižničarka

« Ožujak 2024 »