Božićne priredbe u školi

Autor: Valerija Živković, 22. 12. 2017.

Božić je stigao u našu školu. U četvrtak, 21. prosinca, u našoj su školi održane božićne priredbe, ove godine posebno svečano u župnoj crkvi u Satnici Đakovačkoj.

Svečano i dostojanstveno, pjevanjem božićnih pjesama, recitalima i igrokazima, učenici razredne i predmetne nastave matične škole, zajednički su obilježili dolazak Božića priredbom koju su učenici, uz pomoć marljivih učiteljica, pripremali za roditelje, bake, djedove i sve ostale goste. Na kraju svečane priredbe obratio nam se i naš župnik Šimo Domazet, koji nas je još jednom podsjetio na važnost mira, dobrote i obitelji te na radost u srcu koju nam donosi Božić, dok je ravnatelj škole Mario Plavčić svima zaželio čestit i blagoslovljen Božić čime je priredba i završena.

A budući da su dječica bila dobra, u petak, zadnji dan nastave posjetio ih je i dragi gost, Djed Božićnjak! Zvuk zvončića iznenadio je našu dječicu, a za njim je slijedio i dragi djedica koji im je donio puuuuno darova.

Isto su učinili i učenici i učiteljice naše područne škole u Gašincima koji su nas svojim igrokazom podsjetili na rođenje Isusa Krista, a rasplesali nas božićnim pjesmama i plesom. Bilo je pjesme, plesa i nadasve radosnog iščekivanja Božića u veselom dječjem smijehu koji je razveselio sve prisutne mame, bake, tate, djede, ravnatelja, a i Djeda Božićnjaka koji ih je za sav trud nagradio lijepim poklonima.

Više fotografija s obje priredbe možete pogledati u foto-galeriji.

« Svibanj 2024 »