Priznanja za najbolje radove na natječaju DUZS-a

Autor: Valerija Živković, 12. 6. 2017.

I ove školske godine, naši učenici, polaznici likovne grupe, sudjelovali su na natječaju Državne uprave za zaštitu i spašavanje te opet osvojili zapažen rezultat za koji su u četvrtak, 8. lipnja, primili i priznanja u Osijeku.

U cilju podizanja svijesti o postojanju prijetnji od prirodnih i tehničko-tehnoloških katastrofa, Državna uprava za zaštitu i spašavanje objavila je natječaj za izradu likovnih, literarnih i foto radova djece i mladih predškolskog, osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta te djece i mladih s posebnim obrazovnim potrebama iz Republike Hrvatske za školsku 2016./2017. godinu, na temu katastrofa i snaga sustava civilne zaštite.

U Područni ured za zaštitu i spašavanje Osijek na Natječaj je pristiglo ukupno 340 likovna rada, literarna rada djece i mladih i 18 fotografija iz kategorije foto radova učenika srednjih škola. Stručno županijsko razredbeno povjerenstvo za Osječko-baranjsku županiju obavilo je odabir najboljih radova po kategorijama (po tri rada u svakoj kategoriji i jedan iz kategorije foto radovi), tako da je ovom prigodom uručeno 16 priznanja iz 6 kategorija.

Priznanja su primili učenici naše škole za osvojena mjesta:

Literarni radovi učenika od I. do IV. razreda osnovne škole:
1. VATROGASCI, Dominik Mikešić, (3. rzred), OŠ Satnica Đakovačka, Satnica Đakovačka
2. VATROGASAC, Leon Đanić, (3.razred), OŠ Satnica Đakovačka, S. Đakovačka

Likovni radovi učenika od V. do VIII. razreda osnovne škole:
1. SPAŠAVANJE ŠUME, Pavo Maričić, (5.razred), OŠ Satnica Đakovačka,Satnica Đakovačka

3. CUNAMI, Stefany Škoro, (8.razred), OŠ Satnica Đakovačka, Satnica Đakovačka.

Svečano uručenje priznanja održano je u Dječjem vrtiću „Stribor“ Osijek gdje je dobitnicima uz pratnju mentora održana prigodna glazbeno-scenska priredba vrtićke skupine.

Čestitamo našim učenicima i njihovoj mentorici Andreji Dadić i želimo iste uspjehe i sljedećih godina!