Obilježen Dan planeta Zemlje

Autor: Valerija Živković, 24. 4. 2017.

Danas je, u sklopu obilježavanja Dana planete Zemlje, održana akcija uređenja okoliša ispred škole.

Učenici razredne nastave zajedno sa svojim učiteljicama posadili su sadnice cvijeća ispred škole i očistili okoliš škole od smeća.
Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja, a svake godine na taj dan brojnim događanjima posvećenim očuvanju i zaštiti okoliša u cilju zaštite prirodnih resursa pokušavamo skrenuti pozornost na opasnost koja prijeti životu na Zemlji zbog porasta globalnog onečišćenja.

Učimo našu djecu da budu odgovorni građani i primjer odraslima.

Kako biste i vi pridonijeli očuvanju planeta Zemlje reciklirajte otpad.
–    Staklo je materijal koji se u potpunosti može reciklirati, a da bi staklena boca bačena u prirodu nestala potrebno je 4000 godina. Stoga, staklene boce odlažite u posebno označene kontejnere.
–    Papire odlažite u posebne kontejnere jer ćete na taj način pridonijeti čuvanju šuma i zaštiti okoliša.
–    Baterije sadrže teške metale koji zagađuju okoliš. Također, i za njih postoje posebni kontejneri u koje se trebaju odlagati.
–    Za razgradnju plastičnih boca u prirodi potrebne su stotine godina. Njih možete odložiti u posebne kontejnere ili ih vratiti u trgovine koje nude tu mogućnost uz povratnu naknadu.
–    Racionalno koristite vodu.
–    Štedite energiju, gasite sva svjetla koja vam ne trebaju te kućanske aparate.
(izvor: http://www.prisjetimo.covermagazin.com/?p=57)

Više fotografija pogledajte u fotogaleriji.