U projektnom posjetu Hercegovini

Autor: Valerija Živković, 20. 4. 2016.

U sklopu projekta Šimićeva ostavština koji ove školske godine provodimo u suradnji s Osnovnom školom Ruđera Boškovića iz Gruda, u petak, 15. travnja, održan je projektni susret u Grudama. U posjetu prijateljskoj školi sudjelovali su učenici osmog razreda, ravnatelj škole Mario Plavčić, pedagoginja i učitelji povijesti i hrvatskog jezika.

Tijekom susreta učenici OŠ Ruđera Boškovića izveli su program u kojem su se izmjenjivale recitacije pjesama Antuna Branka Šimića s prikazom njegova života i književnog rada, a učenici OŠ Satnica Đakovačka predstavili su svoju školu domaćinima.

Poslije programa u školi učenici su posjetili okolicu Gruda, slap Kravica, Međugorje, Herceg etno selo Međugorje i Mostar.

Projekt se financira sredstvima Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta za jačanje međunarodne suradnje škola, a cilj mu je izučavanje povijesti hrvatskoga jezika te spomenika hrvatskoga jezika u Hercegovini. Posebna pozornost stavljena je na proučavanje pjesama Antuna Branka Šimića kao poveznice Slavonije i Hercegovine. Svrha projekta je razvijanje partnerskih odnosa dviju škola te jačanje svijesti o hrvatskom kulturnom identitetu i nacionalnoj pripadnosti.

Voditeljica projekta je pedagoginja Valerija Živković.

Više fotografija možete pogledati u našoj foto-galeriji.