Vukovar u srcu i mislima...

Autor: Valerija Živković, 18. 11. 2021.

Uoči Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, svi razredi odali su počast žrtvama paljenjem svijeća pred spomenikom hrvatskim braniteljima ispred naše škole.

Izišli smo iz učionica, pod ovim teškim epidemiološkim uvjetima, prisjetiti se puno težih vremena u kojima su izboreni naša sloboda i mir.

Svi su na satu, sa svojim učiteljima i učiteljicama već razgovarali o gradu Vukovaru u Domovinskom ratu. Svim je učenicima, bez obzira koliko mali ili veliki bili, poznato koliko je veliku borbu i stradanje pretrpio grad Vukovar, ali i Škabrnja.

Poslušali smo dvije pjesme o Vukovaru koje su napisale učenice 4. razreda Iva Valjetić i Ema Dragičević, a učenica 7. razreda Eva Šakota pročitala je Priču o gradu Siniše Glavaševića. Cesta pred školom je prometna, tiho se čuo glas naših učenika, kao da je i time podsjetio na slabost i nemoćnost nas malih pred jačima i bezobzirnijima. Nije nas to pokolebalo.

Paljenjem svijeća i tihom molitvom završilo je naše prisjećanje pred školom, ali grad Vukovar i njegova žrtva i danas su nam u mislima i srcu.

I učenici PŠ Gašinci obilježili su Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. Učenici Područne škole Gašinci prigodnim panoima te paljenjem lampiona simbolično su obilježili taj dan. U zajedništvu i molitvi te minutom šutnje, odali su počast svim vukovarskim i hrvatskim junacima koji su svoje živote položili iz ljubavi prema svome gradu i svojoj domovini.

Više fotografija pogledajte u fotogaleriji.

« Ožujak 2024 »