Završen projekt Easter around Europe

Autor: Valerija Živković, 30. 5. 2021.

Učenici 5.r., članovi e Twinning grupe Osnovne škole Satnica Đakovačka, sudjelovali su u međunoradnom e Twinning projektu pod nazivom "Easter around Europe".

U projektu su sudjelovali partneri iz Hrvatske, Francuske, Gruzije, Grčke, Italije, Nizozemske, Poljske, Republike Moldavije, Rumunjske, Slovačke, Španjolske, Turske i Ukrajine.

Razdoblje provedbe projekta bilo je od veljače do svibnja 2021.

Svrha projekta bila je upoznavanje Uskrsnih tradicija u europskim zemljama.
Ciljevi projekta bili su:
1. Stvaranje motivacije i angažiranog okruženja za učenje (omogućavanje učenicima da vide vidljive učinke svog rada - postavljanje prezentacija svog rada na eTwinspace, promatranje rada partnera, pripremanje vlastitih materijala za tradicionalne Uskrsne čestitke.
2. Korištenje tehnologije za obogaćivanje nastave i učenja (korištenje IKT-a tijekom rada).
3. Procjena postignuća ciljeva učenja
4. Evaluacija, promišljanje i dokumentiranje nastavnog procesa (učenici pripremaju prezentacije i opise svojih postignuća ).
5. Percipiranje poučavanja i učenja kao dio profesionalnog razvoja (učenika i nastavnika s obzirom na ono što su naučili, što novo  znaju i mogu pomoću raznih digitalnih alata.
Digitalni alati korišteni u projektu:
Stranica twinspace na e Twinning portalu, Padlet ploča, prezentacije: Canva, Genial.ly, Adobe spark, Flippity, Word Art, interaktivni kvizovi (Kahoot, Learning apps..), digitalne knjige Story Jumper, YouTube, Flipgrid filmovi, anketa o procjeni (Google forms) i dr.

U Wakelet digitalnom alatu stavili smo produkte ovog jako zanimljivog i bogatog projekta.

Možete ih pogledati klikom na sljedeći link:

Anita Božić, vjeroučiteljica