Dan zdravih zubi

Autor: Valerija Živković, 27. 9. 2018.

Dan zdravih zubi obilježili smo 24. rujna i u matičnoj i u PŠ Gašinci. U goste nam je došao doktor dentalne medicine Mladen Dadić.

Doktor Mladen Dadić učenicima je  održao predavanje o važnosti oralne higijene za zdravlje zubi. Pokazao je učenicima pravilno četkanje i održavanje zubi te istaknuo važnost redovite stomatološke kontrole.

Nakon predavanja učenici razredne nastave pogledali su animirani film Gric i Grec. Nakon projekcije crtali su  Grica i Greca te uz crtanje slušali pjesmu Šubi Dubi. Na izvannastavnoj aktivnosti Bajkaonici učiteljica Andrea Dadić im je pročitala priču Kako je zubić mišić upoznao Zubić vilu.  Bio je to jedan vrlo zanimljiv i poučan integrirani dan.

U PŠ Gašinci učiteljica 1. razreda Ana Trbara Jozić održala je predavanje učenicima koliko je važno održavati higijenu usne šupljine. Pričali su o mliječnim zubima i trajnim zubima. Najbolji način sprečavanja bolesti zuba i stvaranja karijesa je razvijanje pravilnih navika zubne njege. Vrlo je važno stvoriti naviku pranja zubi nakon svakog obroka. Osim higijene, veliku ulogu u očuvanju zdravlja zubi ima i prehrana pa je važno jesti slatkiše umjereno i nakon obroka, a navečer ih treba izbjegavati. Poslije predavanja učenici su izrađivali zubalo od papira i plastelina .U prilogu možete vidjeti kako su uspjeli u tome.