Humanitarna akcija "Plastičnim čepovima do skupih lijekova"

Autor: Valerija Živković, 22. 2. 2018.

Nakon višemjesečnoga prikupljanja čepova, ovoga utorka svi prikupljeni plastični čepovi predani su u Policijsku upravu Osječko-baranjsku te su otpremljeni u Čakovec.

Od početka školske godine učenici i djelatnici naše škole skupljali su plastične čepove u sklopu humanitarne akcije pod nazivom „Plastičnim čepovima do skupih lijekova", organiziranom od Udruge oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske sa sjedištem u Čakovcu. Sredstva prikupljena prodajom čepova upotrijebit će se za kupovinu skupih lijekova potrebnih za liječenje oboljelih od leukemije i limfoma na području Republike Hrvatske.

Budući da smo se u projekt uključili u suradnji s Policijskom upravom Osječko-baranjskom, prikupljene čepove u utorak smo predali u PU Osječko-baranjsku. Prikupljene čepove u dvorištu policijske uprave jučer, 21. veljače, preuzela je tvrtka E-kolektor Osijek, koja se također uključila u humanitarnu akciju besplatnim prijevozom čepova do njihovog odredišta.

Drago nam je da smo na ovaj način pomogli jednoj hvalevrijednoj akciji koja će pomoći osobama koje su u potrebi, a, ne manje važno, zaštitili smo okoliš većom količinom plastike koja će biti reciklirana.

Osnovna škola Satnica Đakovačka nastavlja skupljati plastične čepove, do iduće predaje nadamo se skupiti što više plastičnih čepova! Uključite se s nama u ovu vrijednu akciju.

Više o našem sudjelovanju u akciji „Plastičnim čepovima do skupih lijekova", kao i popis škola koje su sudjelovale, možete pročitati i na stranicama PU Osječko-baranjske, klikom na link: