Poziv roditeljima za iskazivanje interesa za projekt "Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva"

Autor: Valerija Živković, 8. 9. 2017.

I ove nastavne godine Osnovna škola Satnica Đakovačka uključuje se u projekt „Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva'' s ciljem osiguranja besplatnog obroka za učenike.

Molimo roditelje koji ostvaruju pravo na besplatan obrok za djecu prema navedenim kriterijima, da se s traženom dokumentacijom jave u Osnovnu školu Satnica Đakovačka najkasnije do 12. rujna 2017. godine!

Kriteriji za sufinanciranje školskog obroka iz projekta ''Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva'' su:
1. Djeca nezaposlenih roditelja
Dokazuje se potvrdom ustanove za zapošljavanje o nezaposlenom roditelju/staratelju koji se vodi u evidenciji nezaposlenih osoba.

2. Djeca korisnika zajamčene minimalne naknade sukladno Zakonu o socijalnoj skrbi
Dokazuje se rješenjem Centra za socijalnu skrb.

3. Djeca samohranih roditelja i djeca bez roditeljske skrbi
Dokazuje se preslikom presude nadležnog suda o razvodu braka roditelja, a za umrlog roditelja izvatkom iz matične knjige umrlih. Ukoliko je dijete bez oba roditelja dokazuje se  preslikom izvatka iz matične knjige umrlih.

4. Djeca koja se nalaze u višečlanoj obitelji s troje ili više djece čija primanja ne prelaze 1.000,00 kuna po članu obitelji
Dokazuje se potvrdom o visini prihoda svih članova zajedničkog kućanstva u zadnja tri mjeseca (iz radnog odnosa, mirovine i drugo) te izjavom o članovima zajedničkog kućanstva.

pedagoginja Valerija Živković