Posjet Đakovu i vojarni 3. gardijske brigade „Kune“

Autor: Valerija Živković, 21. 3. 2017.

U ponedjeljak 20.3. učenici Područne škole Gašinci su posjetili Đakovo i sve njegove ljepote. Pridružili su im se i učenici razredne nastave matične škole.

Učenici i učiteljice PŠ Gašinci prvo su prošetali centrom grada do katedrale te pod vodstvom vjeroučiteljice upoznali unutrašnjost katedrale. Nakon katedrale uputili su se prema vojarni 3.gardijske brigade koje je imala Dane otvorenih vrata za sve posjetitelje. Na putu do vojarne kratko su zastali u hladovini maloga parka i pozdravili dolazak proljeća i skupili snagu za dugi put pješaka do vojarne. Pored stanice za tehnički pregled i kratke priče stigli smo do vojarne gdje nas je dočekao vojnik Tomica kao stručni vodič. Odveo nas je do vojnog restorana gdje su nas dočekala slasna peciva i topli čaj. U blizini restorana nalazi se kapelica sv. Sebastijana gdje su se učenici pomolili i poslušali kratku priču o njihovom zaštitniku. I na kraju su krenuli u obilazak vojnih vozila, uz pomoć učiteljica i vojnika, u koje su imali priliku ući i vidjeti unutrašnjost tenkova, kamiona, motora… U šatorima su mogli vidjeti kratke filmove o 3.gardijskoj brigadi „Kune“ i izložena oružja. Oduševljenje nisu mogli sakriti i na putu doma su prepričavali svoje dojmove.

Nakon vojarne, učenici razredne nastave posjetili su Gradsku knjižnicu i čitaonicu Đakovo gdje ih je dočekala knjižničarka Marija Rajčić. Učenici su se upoznali s odjelima i radom knjižnice, pregledavali su knjige i zainteresirali se za posudbu nekih. Nakon toga slijedilo je razgledavanje katedrale, spomenika Luke Botića i šetnja gradskim Korzom.

Fotografije možete pogledati u fotogaleriji.